Advertisements

NATIONAL FINALS 2018

ALBANIA 2018 🇦🇱 FESTIVALI I KËNGËS FIRST SEMI FINAL

PARTICIPANTSONG TITLERESULTSRANKING
Bojken Lako"Sytë e shpirtit"QUALIFIED
Elton Deda"Fjalët"QUALIFIED
Eugent Bushpepa"Mall"QUALIFIED
Manjola Nallbani"I njëjti qiell"QUALIFIED
Mariza Ikonomi"Unë"QUALIFIED
Redon Makashi"Ekzistoj"QUALIFIED
Rezarta Smaja & Luiz Ejlli"Ra një yll"QUALIFIED
Voltan Prodani"Pse të desha"QUALIFIED
David & Genc Tukiçi"Të pandarë"
Endri & Stefi Prifti"Mesazh"
Evans Rama"Gjurmët"

ALBANIA 2018 🇦🇱 FESTIVALI I KËNGËS SECOND SEMI FINAL

PARTICIPANTSONG TITLERESULTSRANKING
Artemisa Mithi"E dua botën"QUALIFIED
Denisa Gjezo"Zemër ku je"QUALIFIED
Grupi NA & Festina Mezini"Tjetër jetë"QUALIFIED
Inet Neziri"Piedastal"QUALIFIED
Orgesa Zaimi"Ngrije zërin"QUALIFIED
Tahir Gjoçi"Orë e ndaluar"QUALIFIED
Ergi Bregu-Latifllari"Bum bum"
Grupi Akullthyesit"Divorci"
Grupi LYNX"Vonë"
Lorela Sejdini"Pritëm edhe pak"
Xhesika Polo"Përjetë"

ALBANIA 2018 🇦🇱 FESTIVALI I KËNGËS FINAL

PARTICIPANTSONG TITLERESULTRANK
Eugent BushpepaMall1
Redon MakashiEkzistoj2
Inet NeziriPiedastal3
Artemisa MithiE dua botën
Denisa GjezoZemër ku je
Grupi NA & Festina MeziniTjetër jetë
Orgesa ZaimiNgrije zërin
Tahir Gjoçi (Tiri)Orë e ndaluar
Bojken LakoSytë e shpirtit
Elton DedaFjalët
Manjola NallbaniI njëjti qiell
Mariza IkonomiUnë
Rezarta Smaja & Luiz EjlliRa një yll
Voltan ProdaniPse të desha

BELARUS 2018 🇧🇾 NATIONAL FINAL

PARTICIPANT(S) / SONG TITLEJURYPUBLICTOTALOIKOTIMES POLL
ALEN HIT - “I do not care”
Adagio - “You and I”
Lexy - “Ain’t you”
Sophia Lapina - “Gravity”
Napoli - “Chasing rushes”
Alekseev - “Forever”
Anastasia Malashkevich - “World on fire”
Guns - “I will not cry”
Cyril Hood - “Deja Vu”
Radio wave - “Subway lines”
Shuma - "Hmarki"

CZECH REPUBLIC 2018 🇨🇿 NATIONAL FINAL

PARTICIPANT(S)SONG TITLERESULTSRANKOIKOTIMES POLL
Mikolas JosefLie To Me
DebbieHigh On Love
Eddie StoilowWe Rule This World
Eva BurešováFly
Doctor VictorStand Up
Pavel Callta Never Forget

ESTONIA 2018 🇪🇪 EESTI LAUL FIRST SEMI FINAL

ARTIST(S)SONG TITLEJURYPUBLICROUND 1RANKROUND 2RANK
Vajé"Laura (Walk with Me)"
Iiris & Agoh"Drop That Boogie"
Etnopatsy"Külm"
Sibyl Vane"Thousand Words"
Aden Ray"Everybody's Dressed"
Tiiu x Okym x Semy"Näita oma energiat"
Stig Rästa"Home"
Miljardid"Pseudoprobleem"
Desiree"On My Mind"
Elina Netšajeva"La Forza"

ESTONIA 2018 🇪🇪 EESTI LAUL SECOND SEMI FINAL

ARTIST(S)SONG TITLEJURY PUBLIC ROUND 1RANKROUND 2RANK
Eliis Pärna & Gerli Padar"Sky"
Evestus"Welcome to My World"
Frankie Animal"(Can’t Keep Calling) Misty"
Girls in Pearls"Spellbound"
Indrek Ventmann"Tempel"
Karl Kristjan & Karl Killing feat. Wateva"Young"
Marju Länik"Täna otsuseid ei tee"
Metsakutsu"Koplifornia"
Nika"Knock Knock"
Rolf Roosalu"Show a Little Love"

ESTONIAN FINAL N/A

FRANCE 2018 🇫🇷 DESTINATION EUROVISION FIRST SEMI FINAL

PARTICIPANT(S)SONG TITLE (TRANSLATION)INTERNATIONAL JURYNATIONAL JURYRESULTSQUALIFIERS
Lisandro Cuxi"Eva" 34 PTS32 PTS66 PTSQualified
Emmy Liyana"OK ou KO"30 PTS20 PTS50 PTSQualified
Malo'"Ciao"20 PTS26 PTS46 PTSQualified
Louka"Mamma Mia"14 PTS16 PTS30 PTSQualified
Ehla"J'ai cru" 08 PTS20 PTS28 PTS
Noée"L'un près de l'autre" 20 PTS06 PTS26 PTS
Masoe"Paradis"07 PTS07 PTS
Enéa"I'll Be There"
Pheno Men"Jamais sans toi"

FRANCE 2018 🇫🇷 DESTINATION EUROVISION SECOND SEMI FINAL

PARTICIPANT(S)SONG TITLEINTERNATIONAL JURYNATIONAL JURYRESULTSRANK
Madame Monsieur"Mercy"302656Qualified
Max Cinnamon"Ailleurs" ( Elsewhere )282654Qualified
Igit"Lisboa Jérusalem" ( Lisbon Jerusalem )222446Qualified
Nassi"Rêve de gamin" ( Dream of a kid )262046Qualified
Sweem"Là-haut" ( Up there )42226
Jane Constance"Un jour j'ai rêvé" ( I dreamt one day )448
June The Girl"Same"448
Sarah Caillibot"Tu me manques" ( I miss you )88
Lucie"My World"00

FRANCE 2018 🇫🇷 DESTINATION EUROVISION FINAL

PARTICIPANT(S)SONG TITLEINTERNATIONAL JURYNATIONAL JURYTOTAL
Madame Monsieur"Mercy"
Max Cinnamon"Ailleurs"
Igit"Lisboa Jérusalem"
Nassi"Rêve de gamin"
Lisandro Cuxi"Eva"
Emmy Liyana"OK ou KO"
Malo'"Ciao"
Louka"Mamma Mia"

GREECE 2018 🇬🇷 ELLINIKOS TELIKOS

PARTICIPANTSONG TITLEPUBLIC VOTINGRANKINGOIKOTIMES POLL
GROUP HOROSTALITESFROM THRACE TO CRETE
ARETI KETIMEMIN KSEHNAS TO ELIO
YANNA TERZITO ONEIRO MOU
TONY VLACHOSBAILA JAZZDISQUALIFIED
DUO FINAIDIO TEMPODISQUALIFIED

HUNGARY 2018 🇭🇺 A DAL FIRST HEAT

PARTICIPANT(S)SONG TITLEJ. SchellM. MezőK. FrenreiszM. BothViewersTOTAL 
Leander Kills"Nem szól harang"9999844Qualified
Zsolt Süle"Zöld a május"101089744Qualified
Viktor Király"Budapest Girl"9898943Qualified
Ceasefire X"Satellites"9888841Qualified
Gabi Knoll"Nobody to Die For"9988640Qualified
Noémo"Levegőt!"9878739
Tamás Vastag"Ne hagyj reményt"7777836qualified
Living Room"Kirakat élet"7787736
Fourtissimo feat. Markanera"Kisnyuszi a kalapban"6676833
Patikadomb"Jó szelet!"7676733

HUNGARY SECOND SEMI FINAL

HUNGARY THIRD SEMI FINAL

HUNGARY FINAL

LITHUANIA 2018 🇱🇹 EUROVIZIJOS FIRST HEAT

PARTICIPANT(S)SONG TITLEJURYPUBLICTOTAL 
Ieva Zasimauskaitė"When We're Old"121224Qualified
Godo"Fire Fountain"12820Qualified
Milda Rasilavičiūtė"I Think About You"6713Qualified
Lukas Norkūnas"Tegu"8412Qualified
Germantė Kinderytė"Turn It Up"01010Qualified
Benas Malakauskas"My Memories"369Qualified
Aušra Difartė"Someday"5387
Natalija Chareckaja"Serious"7078
Evaldas Vaikasas"Blind"2579
Justin3"Born to Be Wild One"42610
Monee"Standing Here"11211
Dangė"Netikra Laimė"00012
Meda Meškauskaitė"Blood Roses"00013

LITHUANIA 2018 🇱🇹 EUROVIZIJOS SECOND HEAT

PARTICIPANT(S)SONG TITLEJURYPUBLICTOTAL 
Twosome"Hello"101020Qualified
Saulės kliošas"Man gaila"12 618Qualified
Paula"1 2 3"61218Qualified
Juozas Martin"Don't Give Up"8412Qualified
Audrius Petrauskas"In My Bones"7512Qualified
Elizabeth Olshey"Bejausmis"3811Qualified
Mia"Arrows"47117
Rūta Kotryna"Ghost"5278
Elvina Milkauskaitė"So Long My Love, My Lover"2359
LJ"Over Now"11210
Justina Žukauskaitė"Love Doesn't Lie"00011
Emilija Valiukevičiūtė"Bye Bye"00011

LITHUANIA HEAT 3

LITHUANIA HEAT 4

MONTENEGRO 2018 🇲🇪 MONTEVIZIJA FINAL

PARTICIPANT(S) / SONG TITLEPUBLIC VOTES
Lorena Jankovic – Dusu mi daj
Nina Petkovic – Disem
Katarina Bogicevic – Nezeljena
Ivana Popovic Martinovic – Poljupci
Vanja Radovanovic – Inje

NORWAY 2018 🇳🇴 MELODI GRAND PRIX FINAL

PARTICIPANT(S) / SONG TITLEVOTESRESULTSOIKOTIMES POLL
Charla K - Stop The Music
Alejandro Fuentes - Tengo otra
Alexander Walmann - Talk To The Hand
Stella Mwangi & Alexandra Rotan - You Got Me
Vidar Villa - Moren Din
Tom Hugo - I Like, I Like, I Like
Ida Maria - Scandilove
Rebecca Thorsen - Who We Are
Nicoline - Light Me Up
Alexander Rybak - That's How You Write a Song

PORTUGAL 2018 🇵🇹 FESTIVAL DA CANÇÃO FIRST SEMI FINAL

PARTICIPANT(S)SONG TITLEJURYPUBLICTOTALRESULTS
Anabela"Para te dar abrigo"
Beatriz Pessoa"Eu te amo"
Bruno Vasconcelos"Austrália"
Catarina Miranda"Para sorrir não preciso de nada"
Janeiro"(sem título)"
Joana Barra Vaz"Anda estragar-me os planos"
Joana Espadinha"Zero a zero"
José Cid & Gonçalo Tavares"O som da guitarra é a alma de um povo"
JP Simões"Alvoroço"
Maria Amaral"A mesma canção"
Peu Madureira"Só por ela"
Rita Dias"Com gosto amigo"
Rui David"Sem medo"

PORTUGAL 2018 🇵🇹 FESTIVAL DA CANÇÃO SECOND SEMI FINAL

PARTICIPANT(S)SONG TITLEJURYPUBLICTOTALRESULTS
Cláudia Pascoal"O jardim"
Daniela Onis"Para lá do rio"
David Pessoa"Amor veloz"
Diogo Piçarra"Canção do fim"
Dora Fidalgo"Arco-íris"
Lili"O vôo das cegonhas"
Maria Inês Paris"Bandeira azul"
Minnie & Rhayra"Patati patata"
Peter Serrado"Sunset"
Rita Ruivo"Anda daí"
Susana Travassos"A mensageira"
Sequin"All Over Again"
Tamin"Sobre nós"

PORTUGAL FINAL

ROMANIA 2018 🇷🇴 SELECȚIA NAȚIONALĂ FIRST SEMI FINAL

PARTICIPANT(S) / SONG TITLEJURY VOTESRESULT
Alexia & Matei – “Walking On Water”53 PointsQualified
Echoes – “Mirror”38 PointsQualified
Eduard Santha – “Mesom Romales”35 PointsQualified
Johnny Badulescu – “Devoted”34 Points
Alex Florea – “Nobody Told Me It Would Hurt28 Points
Elena Turcu – “The Perfect Fall”27 Points
Lina – “A love Worth Falling For”24 Points
Hellen – “From Underneath”22 Points
Liviu Anghel – “Rise Up”20 Points
Waleska – “Renacer (Reborn)”07 Points
CornEL – “Take Me Away”02 Points
Tom Hartis – “Teardrop Rain”Withdrawn

ROMANIA 2018 🇷🇴 SELECȚIA NAȚIONALĂ SECOND SEMI FINAL

PARTICIPANT(S) / SONG TITLEJURY VOTESRESULTSRANK
Jukebox feat. Bella Santiago – “Auzi cum bate”
Alessandro Danescu – “Breaking Up”
Meriem – “End The Battle”
M I H A I – “Heaven”
Jessie Banes – “Lightning Strikes”
Romeo Zaharia – “Maybe This Time”
Othello – “Noi suntem padure”
Miruna Diaconescu – “Run For You”
Serena – “Safari”
Pragu’ De Sus – “Te voi chema”
Endless feat. Maria Grosu – “Thinking About You”
Rafael & Andy – “We Are One”

ROMANIA 2018 🇷🇴 SELECȚIA NAȚIONALĂ THIRD SEMI FINAL

PARTICIPANT(S) / SONG TITLEJURY VOTESRESULTSRANK
Erminio Sinni & Titziana Camelin – “All The Love Away”
Zavera – “Come Back To Me”
Mares Pana – “Daydreamer”
Aurel Dinca – “Fire In The Sky”
Tavi Clonda – “King”
VYROS – “La La La”
Diana Bratan – “Paint It Rainbow”
Carolina Gorun – “Reach Out For The Stars”
Elena Hasna – “Revival”
Eliza Chifu – “So Good Without You”
Ayona – “The Story Goes On”
Xandra – “Try”

ROMANIA 2018 🇷🇴 SELECȚIA NAȚIONALĂ FOURTH SEMI FINAL

PARTICIPANT(S) / SONG TITLEJURY VOTESRESULTSRANK
Feli – “Buna de iubit”
ZØLTAN – “Daca dragostea e oarba”
TIRI – “Desrt de sentimente”
Paula Crisan – “I Am Here”
Cristian Siminonescu – “Nirvana”
Alice Jeckel – “Out Of The Dark”
Dan Manciulea – “Raza de soare”
Lion’s Roar – “Rekindle The Flame”
Claudia Andas – “The One”
Ioana Ciornea – “Time After Time”
Bernice Chitiul – “Too Busy For My Heart”
Nicoleta Ticala – “Una oportunidad”

ROMANIA 2018 🇷🇴 SELECȚIA NAȚIONALĂ FIFTH SEMI FINAL

PARTICIPANT(S) / SONG TITLEJURY VOTESRESULTSRANK
SAVE – “All We Need”
Tomher Cohen – “Baby You’re The Only One”
Sergiu Bolota – “Every Little Thing”
Dora Gaitanovici – “Fara tine”
Teodora Dinu – “Fly”
The HUMANS – “Goodbye”
Iliana – “I Won’t Lie”
Evermorph – “Live Your Life”
Alexandru Ungureanu – “Sail With Me”
Manuel Chivari – “Somebody To Love”
Maria Suciu – “Sweet Nothing”
Denisa Trofin – “Tears”

ROMANIA FINAL

MALTA 2018 🇲🇹 MESC FINAL

PARTICIPANTSONG TITLERESULTRANKINGOIKOTIMES POLL
AidanDai Laga
Avenue SkyWe Can Run
Brooke BorgHeart Of Gold
Christabelle BorgTaboo
Danica MuscatOne Step At A Time
Deborah C CassarTurn It Up
Eleanor CassarBack to Life
Jasmine AbelaSupernovas
Lawrence GrayLove Renegade
Matthew CaruanaCall 2morrow
Mikhail Attard and Cherylis CamileriBreaking Point
Miriana ConteRocket
Petra WhitefordEvolution
Rhiannon MicallefBeyond Blue Horizons
Richard  Joe MicallefSong For Dad
Tiziana CallejaFirst Time

SLOVENIA 2018 🇸🇮 EMA SEMI FINAL

PARTICIPANT(S)SONG TITLERESULTSRANK
AnabelPozitiva
BQLPtika
Gregor RavnikZdaj je čas
Ina ShaiZdaj je čas
IndigoVesna
KiNG FOOŽive sanje
Lara KadisZdaj sem tu
Lea SirkCirque
ManuEllaSvobodav
Nika ZorjanUspavanka
Nuška DraščekNe zapusti me zdaj
OrterTisoč let
ProperUkraden cvet
Tanja RibičLjudje

SLOVENIAN FINAL N/A

SWEDEN 2018 🇸🇪 MELODIFESTIVALEN FIRST SEMI FINAL

PARTICIPANT(S) / SONG TITLEPUBLICRESULT
Sigrid Bernson – “Patrick Swayze”
John Lundvik – “My Turn”
Renaida – “All the Feels”
Edward Blom – “Livet på en pinne”
Kikki Danielsson – “Osby Tennessee”
Kamferdrops – “Solen lever kvar hos dig”
Benjamin Ingrosso – “Dance You Off”

SWEDEN 2018 🇸🇪 MELODIFESTIVALEN SECOND SEMI FINAL

PARTICIPANT(S) / SONG TITLEPUBLICRESULT
Samir & Viktor – “Shuffla”
Ida Redig – “Allting som vi sa”
Jonas Gardell – “Det finns en väg”
Margaret – “In My Cabana”
Stiko Per Larsson – “Titta vi flyger”
Mimi Werner – “Songburning”
LIAMOO – “Last Breath”

SWEDEN 2018 🇸🇪 MELODIFESTIVALEN THIRD SEMI FINAL

PARTICIPANT(S) / SONG TITLEPUBLICRESULT
Martin Almgren – “A Bitter Lullaby”
Barbi Escobar – “Stark”
Moncho – “Cuba Libre”
Jessica Andersson – “Party Voice”
Kalle Moraeus & Orsa Spelmän – “Min dröm”
Dotter – “Cry”
Méndez – “Everyday”

SWEDEN 2018 🇸🇪 MELODIFESTIVALEN FOURTH SEMI FINAL

PARTICIPANT(S) / SONG TITLEPUBLICRESULT
Emmi Christensson – “Icarus”
Elias Abbas – “Mitt paradis”
Felicia Olsson – “Break That Chain”
Rolandz – “Fuldans”
Olivia Eliasson – “Never Learn”
Felix Sandman – “Every Single Day”
Mariette – “For You”

SWEDEN SECOND CHANCE

SWEDEN FINAL

SWITZERLAND 2018 🇨🇭 ENTSCHEIDUNGSSHOW FINAL

PARTICIPANT(S)SONG TITLEINTERNATIONAL JURYPUBLIC VOTINGTOTALRANKOIKOTIMES POLL
ZibbzStones
Angie OttA Thousand Times
NaemanKiss Me
Chiara DubeySecrets and Lies
Alejandro ReyesCompass
Vanessa IraciRedlights
Advertisements